Vaata veebiversiooni 
     
  
     
 

Palju õnne, armas Eesti!

Kõik on sätitud ja valmis ning õhus on ootusärevust. Meie kõigi pidupäev, Eesti riigi 100. sünnipäev on kätte jõudmas. Eesti Vabariik 100 sündmuste programm koondab erinevaid üritusi Vastseliinast Washingtonini ja Tõrvast Torontoni. Tähistame koos ja kõikjal! 

Vabariigi aastapäeva peame tänavu esmakordselt sünnipäevanädalaga 19.-25. veebruarini. Näitused ja matkad, kontserdid ja peod, töötoad ja spordivõistlused, peened vastuvõtud ja külaskäigud maale vanaema juurde– igaüks pidutseb omal moel ja oma inimestega. Oleme teinud käesolevas uudiskirjas vaid valiku tuhandetest sündmustest, mis sünnipäevanädalal aset leiavad. Uuri kava ja leia oma lemmikud.

Ja mis peamine – sünnipäev ei lõpe veel! Kogu ilu jätkub juubeliaastaks ja kauemakski. Peale veebruarikuist sünnipäevanädalat on põhjust märkida oma kalendritesse juba suur suvenädal 19.-24. augustil.

Imelist pidu ja hoiame üksteist!

Jaanus Rohumaa
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva korraldustoimkonna juht

 
     
  
     
 

Sünnipäevanädal on kohe-kohe käes! 

EV100 pidustused algasid 2017. aasta aprillis ning lõppevad veebruaris 2020. Pika juubeliperioodi üks säravamaid hetki on suur sünnipäevanädal: 19.-25. veebruarini vallutab peolaine kõik Eestimaa paigad ja ka sõbrad välismaal. Tähtsündmuste saatel reisitakse läbi Maarjamaa suuremad linnad: Tallinn, Haapsalu, Narva, Viljandi, Paide, Pärnu ja Tartu. Mitmed tegevused lennutavad tähistajad 100 aastat ajas tagasi. 
 
     
  
     
 

Eesti 100. sünnipäeva tähistatakse suurelt ka välisriikides

Veebruaris toimub üle maailma enam kui 40 Eesti riigi 100. sünnipäevale pühendatud sündmust, millele lisanduvad kümned väliseestlaste ja Eesti sõprade korraldatud pidustused New Yorkist Beirutini. Vahetult enne Vabariigi aastapäeva algab Berliinis Festival Baltikum, mille avakontsert 16. veebruaril on pühendatud Arvo Pärdi loomingule. Samal õhtul esineb Konzerthausis ka Maarja Nuut. 22., 23. ja 24. veebruaril tuleb Berliinis esitamisele Kristjan Järvi audiovisuaalne elamuskontsert "Nordic Pulse!", esitajaks Konzerthausi orkester Kristjan Järvi juhendamisel ning mitmed Eesti muusikud. Vabariigi aastapäeval toimub Berliinis lisaks Järvi juhendatud kontserdile saksofonist Raivo Tafenau kvinteti kontsert. 25.02 annab kaks kontserti Estonia poistekoor Hirvo Surva juhtimisel. Eesti artistidest osalevad Festival Baltikum'il veel Maarja Nuut, Kristjan Randalu ja Tuulikki Bartosikiga, dirigendiks Kristjan Järvi.
 
     
     
 
    EV100 välisriikides    
 
     
     
 Vaata videot: 
     
  
     
 

Tulevased sündmused

 
     
   
     
 
EV100 sünnipäevanädal
EV100 sünnipäevanädal jagab aastapäevapuhused tähtsündmused laiali üle Eesti ja ka teistesse riikidesse! Tutvu pidevalt täieneva sündmuste programmiga. 
19-25. veebruar 2018
 
     
 
     
  Disco Tallinn - Eesti 100
See on ainulaadne õhtusöök-kontsert-pidu, kus ühe õhtuga saab nautida Peeter Piheli õhtusööki, Tõnis Mägi ja Estraadiraadio orkestrit ning maailmakuulsat DJ'd Dimitri from Paris!
23. veebruar 2018
 
     
 
     
  "Made In Estonia" Indoor Music Festival 23.02.2018 Kultuurikatlas
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eelõhtul, 23. veebruaril 2018, kogunevad Eesti elektroonilise tantsumuusika artistid Kultuurikatlasse, et esineda koos esmakordselt toimuval festivalil "Made in Estonia''
23. veebruar 2018
 
     
   
     
 
Eesti Vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtt kodututele ja vähekindlustatutele Oleviste kirikus
MTÜ Oleviste Hoolekanne korraldab koos heade inimeste abiga kodututele ja vähekindlustatutele Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva vastuvõtu Oleviste kirikus 24. veebruaril kell 12.00.
24. veebruar 2018
 
     
 
     
  Riigilipu pidulik heiskamine Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva hommikul on kõik oodatud Toompeale Kuberneri aeda pidulikule riigilipu heiskamise tseremooniale. Lipp heisatakse hümni saatel kell 7.33.
24. veebruar 2018
 
     
 
     
  Eesti Minut 
Pildista 24. veebruaril kell 13 ühe minuti jooksul ümbritsevaid inimesi, meeleolusid, objekte või loodust ja saada oma dateeritud pildid eestiminut.ee! 
24. veebruar 2018
 
     
   
     
 
 
  EV100 sotsiaalmeedias  
 
           
 
 
     
  
     
 

See kiri on saadetud aadressile: kkharjumaa@gmail.com 

See kiri on saadetud teile, sest olete liitunud EV100 uudiste e-posti nimekirjaga või olete muul moel seotud EV100 tegemistega.
Kui sa ei soovi enam uudiskirju, siis kliki siia.